1. William Teicholz, Sergeant, 3rd Armored Division, 36th Armored Infantry Regiment, US Army, WWII, 1942 - 1945, Bronze Star with "V" (Valor) Device, Two Purple Hearts

  2. John C. Gallo, Fireman First Class, 123rd Naval Construction Battalion, US Navy Seabees, WWII, 1943 - 1946

  3. Donald Hancock, Coxswain, 7th Naval Beach Battalion, US Navy, WWII

  4. Michael J. Gmitter, Sergeant, USMC

  5. Karyn Tremblay, Army National Guard

  6. Stanley B. Kozlowski, TEC 5, US Army, WWII

  7. Sean V. Gentile, USMC

  8. Daniel Hayes Jr., Specialist, US Army, Operation Desert Storm, Bronze Star

  9. Timothy L. Winkler, Sergeant First Class, US Army Retired

  10. Robert G. Mosley, USMC, Korea

  11. John N. Deep, Motor Machinist 2nd Class, US Navy, WWII

  12. Kevin T. Chiarito, Sergeant First Class, US Army, 1999 - 2012

  13. Todd J. Angell, USN/USMC, Afghanistan, Silver Star

  14. Ken W. Angell, USN, Vietnam

  15. Thomas G. Flanagan, US Navy, WWII

  16. Donald L. Lombardi, US Army, Vietnam

  17. Joseph R. Lagarto, Sergeant, US Army

  18. Antonio L. Lagarto, US Navy, WWII

  19. Helen L. Knapp, US Navy, 1943 - 1945

  20. Richard W. Knapp, Private First Class, 82nd Airborne, 1951 - 1953

  21. Matty Salamon, USS Van Valkenburg, DD 656, US Navy, WWII

  22. Morton Siegel, US Marines, WWII, Korea

  23. Joseph Estefan, Sergeant Major, US Army, WWII

  24. John V. Kopec, Private, US Army, WWII, 1942 - 1945

  25. Samuel Jacobellis, US Army, Korea 176th AFA, Bronze Star with "V" (Valor) Device

  26. Edward D. Keating, Sergeant, US Army, WWII, 1941 - 1945

  27. Ira C. Waters Jr., Staff Sergeant, US Air Force, Vietnam, 1971 - 1979

  28. C. William Coldwell, 1st Lieutenant, 7th Infantry Division, US Army, WWII

  29. Robert J. Ogden, Senior Master Sergeant, US Air Force Retired, 1946 - 1967

  30. Jack Mahoney, US Army, 19th Artillery, Korea, 1959 - 1965

  31. Emil Marasco, WWI, Killed In Action, August 4th 1918

  32. Daniel Hayes, Specialist, 82nd Airborne, US Army, 1958 - 1960

  33. Charles Jennings Jr, Specialist, Military Police, US Army, 1964 - 1966

  34. Bernie Rotunda, Army Engineers, Korea

  35. Robert J. Mitchell, USS Canopus, AS 34, 1966 - 1968

  36. Vincent J. Mitchell Jr, 712th Tank Battalion, Third Army, WWII

  37. Joseph C. Tahan Sr, US Army, 1954 - 1956

  38. Marchionno Mastrianni, 151st Depot Brigade, WWI

  39. Marian Hesemeyer, US Navy, 1977 - 1983

  40. Stephen Tranzillo, Vietnam

  41. Anthony D. Mallozzi, Private First Class, US Army, WWII

  42. John F. Rudisill Jr, Private First Class, US Army, WWII, Purple Heart

  43. Daniel Boyzuk, E6, US Navy, 1962 - 1968

  44. Donald C. Butler Sr, US Army, WWII

  45. Robert J. Steindl, US Air Force, 1962 - 1966

  46. Robert C. Smith, US Navy, Seabees, 1961 - 1964

  47. Fran Rotella, US Army, 285th Transport Co, Korea, 1951 - 1953

  48. William M. Teed, Staff Sergeant, US Air Force, 1953 - 1957

  49. Mary Lynne Bement, Lieutenant Colonel, USANC, 1987 - 2010

  50. C. Everts Mangan, Lieutenant, USN/USMC, 1959 - 1965

  51. Kenneth R. Darrah, USMC, WWII, 1942 - 1946

  52. William F. Weiss, Korea, 1950 - 1954

  53. Arthur Paiva, Corporal, 43rd Infantry Division, Korea

  54. Joseph Paiva, Private First Class, 43rd Infantry Division, Korea

  55. Julio Paiva, Corporal, 101st Infantry Division, WWII

  56. Raymond Jocknevich, US Army, WWII

  57. Marshall Shaker, US Army, WWII

  58. John S. Webber, 9th Infantry Division, Vietnam, 1967 - 1968

  59. Robert F. Falls, Machinist's Mate 2nd Class, US Navy, WWII, 1943 - 1945

  60. Fred Nimer, Staff Sergeant, US Air Force, Korea

  61. Samuel Nimer, Corporal, US Army, Army Air Corps, WWII

  62. William J. Dwyer, US Army, WWI

  63. Laurence D. Myers, Lieutenant, US Air Force, Korea

  64. Joseph E. Gazek, USMC, 1951 - 1954

  65. Emil C. Borello, US Army, WWII, 1939 - 1945

  66. Francis W. Dwyer, Staff Sergeant, US Army, WWII, Korea, KIA, July 27, 1950

  67. John J. Yusko, USS Midway, Vietnam

  68. Joseph M. Dzamko, Boatswain 3rd Class, US Navy, USS Samuel B. Roberts, Korea, 1951 - 1961

  69. John L. Martino Sr, Corporal, US Army, Korea

  70. Gabriel Sistrunk, Technical Sergeant, US Air Force

  71. Lakeisha Sistrunk, Master Sergeant, US Air Force

  72. Dominic Palanzo, Staff Sergeant, Army Air Forces, WWII

  73. Paul A. Palanzo, Corpsman, US Navy

  74. Sharon Palanzo, Corpsman, US Navy

  75. Frederick Ruopp, Corporal, Army Air Forces, WWII

  76. Richard J. Cronin, Captain, 1st Battalion, 12th Cavalry Regiment, US Army

  77. Michael J. Moses, Corporal, Battery B 387 AA, US Army, 1942 - 1945

  78. Joseph G. Yamin, US Army, WWII

  79. Raymond J. Goetz, USMC

  80. Armindo J. Rebeiro, Radioman 2nd Class, US Navy, USS Purdy, 1955 - 1959

  81. Marson Germanetti, Private First Class, US Army, WWII

  82. Donald W. Boughton, Specialist, US Army, Military Police

  83. Gilbert N. Nelson, Lieutenant, US Navy, Korea, 1947 - 1966

  84. Korean War Vets Assoc, Greater Danbury Area, Chapter #11

  85. Joseph J. Rotella, Boatswain's Mate 3rd Class, US Navy, Korea, 1951 - 1955

  86. Kenneth E. Post Jr, Sergeant, USMC

  87. Frank J. Hertzog, US Army, Vietnam, 1969 - 1970

  88. L.M. "Nornie" Thompson, Lieutenant, US Navy, WWII

  89. J.L. "Jack" Thompson, Lieutenant, US Navy, WWII

  90. R.J. "Bobby" Thompson, Staff Sergeant, 919th Engineers, 11th Armored Cavalry Regiment, Vietnam

  91. Brendan Sniffin Sr, US Air Force, Korea

  92. Randy A. Howes, USMC, 1959 - 1965

  93. Louis Picone, US Army

  94. Jack A. Cutler, US Navy, WWII

  95. Frederick R. Valine, US Army, WWII, 1942 - 1945

  96. James Pace, US Army, WWII

  97. Ross J. Martino, US Army, WWII

  98. Anthony P. Martino Jr, Corporal, WWII

  99. Norman L. Kittle, US Navy, WWII

  100. Karl E. Bergstrom, Corporal, US Army, 1952 - 1954

  101. Edward J. Jowdy, US Navy, Third Naval District, Korea, 1948 - 1953

  102. James J. Jowdy, Aviation Radioman 1st Class, US Naval Air Corps, WWII, 1943 - 1946

  103. George P. Jowdy Sr, Staff Sergeant, 433rd Field Artillery Battalion, US Army, WWII

  104. Taffy A. Jowdy, Boatswain's Mate 1st Class, US Navy, WWII, 1943 - 1946

  105. John G. Koukos, Staff Sergeant, 112th Gun Battalion, US Army, WWII, 1943 - 1946

  106. Daniel R. Gaita, Corporal, USMC, 5th Battalion, 10th Marine Regiment, 2nd Marine Division, 1992 - 1996

  107. Larry J. Miguel, Builder 3rd Class, US Navy Seabees, Vietnam, 1965 - 1969; Corporal, USMC, 1980 - 1984

  108. Paul Krizan, Signalman 2nd Class, US Navy, WWII, 1942 - 1945

  109. Donald G. Metz, Private First Class, US Army, 11th Airborne Division, WWII

  110. Barry Metz, Builder 2nd Class, US Navy Seabees, NMCB-5, 1983 - 1988

  111. Larry S. Miguel, Staff Sergeant, US Army, 505th Bombardment Group, WWII, 1942 - 1945

  112. Mark Miguel, Builder 2nd Class, US Navy Seabees, NMCB-5, 1986 - 1993

  113. David W. Deakin, US Army, European African Middle Eastern Theater Campaign, 1943 - 1945

  114. Dick Beck, Airman 1st Class, US Air Force, Korea, 1952 - 1956

  115. Gene R. Bailey, Machinist's Mate 2nd Class, US Navy, USS Zaniah, WWII

  116. Angelo A. Molinaro, Seaman 1st Class, US Navy, USS LST-346, WWII

  117. Kenneth J. Nimer, Sergeant, US Army Military Police, Iraq

  118. Scott R. Nimer, Staff Sergeant, US Army, Iraq, Purple Heart

  119. James Nimer Jr, US Navy Seabees, Vietnam

  120. James Nimer Sr, Staff Sergeant, US Army Air Forces, WWII

  121. Helene Pliska Ellis, Storekeeper 2nd Class, US Navy, WWII

  122. Joseph F. Ellis, Staff Sergeant, US Army, WWII

  123. Walter J. Domroe, US Army, 7th Infantry Division, 32nd Infantry Regiment, Korea, 1952 - 1953

  124. Silvio Molinaro, Private First Class, Army National Guard, 1950 - 1952

  125. Harry McLachlan III, 2nd Armored Division, US Army, WWII

  126. Douglas O. Jackson, 1st Lieutenant, HHC, 143rd Area Support Group, CTARNG

  127. Sadella Jowdy, US Army, WWII

  128. Charles Clarke, US Army, WWII

  129. Thomas Dyer, US Army, WWI

  130. Joseph Sadowski, US Army, WWII

  131. Timothy Wrobel, US Army, Vietnam

  132. Joseph LaBarbera, Corporal, US Army, 213th Field Artillery Battalion, Korea, 1951 - 1952

  133. William G. Santo, Specialist, US Army, Korea

  134. Albert A. Taylor, Private First Class, US Army, WWII, 1942 - 1946

  135. Oscar A. Taylor, Staff Sergeant, US Air Force, 1946 - 1950

  136. William A. Samaha, Staff Sergeant, US Army, WWII, 1941 - 1945

  137. Anthony J. Sacowitz, Specialist, 1st Cavalry, Vietnam, 1968 - 1969

  138. Thomas J. Saadi, Captain, US Army Reserve, JAG Corps

  139. Valentine S. Ventura, Private First Class, US Army Reserve, 1956 - 1964

  140. Francis D. Paola, Staff Sergeant, US Army, WWII, 1940 - 1945

  141. John Esposito, USMC, 3rd Battalion, 25th Marine Regiment, 4th Marine Division, WWII, Iwo Jima

  142. James T. Galligan, US Army

  143. Ralph Britton, Corporal, USMC, KIA, October 7th 1952, Korea

  144. Franklin J. Buckley, Sergeant, 3rd Platoon, 2nd Battalion, 4th Marine Regiment, Vietnam, 1967 - 1968

  145. Arthur H. Bauer, Corporal, US Army, Korea

  146. Desiree D. Lanphear, Sergeant, HHC, 55th Brigade Special Troops Battalion, PAARNG

  147. Gordon J. Lynch, TEC 5, 250th Engineer Combat Battalion, US Army, 1943 - 1946

  148. Armondo Damici, US Navy, Korea, 1947 - 1951

  149. Emmett D. Handrahan, US Army

  150. Donald M. Peters, US Army

  151. Erick C. Laque, 1st Lieutenant, USMC, Afghanistan

  152. Thomas M. Studwell Jr, Commander, USCG, 1977 - 1999

  153. Thomas M. Studwell Sr, Private First Class, US Army, WWII, 1943 - 1945

  154. Edward J. Minck, Staff Sergeant, B25 Radioman Gunner, Army Air Corp, WWII, 1942 - 1945, POW, Purple Heart

  155. Neil E. Wagner, Radarman, US Navy, USS Puget Sound, WWII, 1944 - 1946

  156. Joseph E. Kelly, Specialist, US Army, 1963 - 1965

  157. Nicholas V. Nero, Corporal, US Army, Korea, 1952 - 1954

  158. H.J. (Jack) Schneider, US Air Force, Korea, 1951 - 1955

  159. Frederick Cunningham, Lieutenant, 191st Tank Battalion, US Army, WWII

  160. Douglas F. Ortiz, Staff Sergeant, USMC

  161. William Leo, Corporal, USMC, Vietnam

  162. Richard Benicewicz, Captain, US Army, Vietnam

  163. Francis M. Reagan, Medical Lab Technician, US Army, WWII, 1942 - 1946

  164. John M. Haddad, Aviation Storekeeper 3rd Class, US Navy, 1997 - 2001

  165. Dolores M. Haddad, Airman, US Air Force, Vietnam, 1969 - 1971

  166. Michael J. Haddad Sr, Aviation Structural Mechanic - Hydraulics, US Navy, Vietnam, 1970 - 1974

  167. Frank Timan, US Navy, USS Bennington, Korea

  168. Edward Simon Jr, Sergeant, US Army, Vietnam, 1969 - 1972

  169. Martin "Butch" Melody, USCG Reserves, 1964 - 1967

  170. John McInerney, Private First Class, US Army, WWII, 1943 - 1945

  171. Donald McInerney, Corporal, US Army, Korea, 1951 - 1952, Purple Heart

  172. Arnold Rossi Sr, Staff Sergeant, US Air Force, WWII

  173. Charles R. Woods, US Army, 1956 - 1958

  174. Christian C. Major, US Navy, US Army, Afghanistan, 1999 - 2006

  175. Francis G. Damici, Corporal, US Army Air Corps, 202nd Medical Dispensary, European Theater, WWII, 1942 - 1946

  176. Archie McLarty, US Navy, USS Core, WWII, 1942 - 1946

  177. Frederick W. Broas, Corporal, USMC, 1st Marine Raiders Battalion, 6th Marine Division, WWII

  178. John A. Hancock, Corporal, 43rd Division, US Army, WWII

  179. Benny P. Struski, TEC 5, US Army, WWII

  180. Robert N. Noce, Technical Sergeant, US Army, WWII

  181. DAV Lee Hartell Chapter #25, Disabled American Veterans

  182. Lee Ross Hartell, 1st Lieutenant, US Army, WWII, Korea, Medal of Honor, Killed In Action,  Aug 27th 1951

  183. William E. Walker, Technical Sergeant, US Army Air Corps, 31st Bombardment Squadron, 5th Bomb Group, WWII

  184. Richard W. Cyr, US Navy, 1951 - 1956

  185. Warren M. Levy, US Navy, USS Galveston, 1958 - 1961

  186. Alfredo Almeida, Airman 3rd Class, 4170th Operations Squadron, US Air Force, 1957 - 1961

  187. Cheryl J. Hyatt, Master Sergeant, US Air Force, 1981 - 2001

  188. Salvatore E. Barese, US Navy, USS Gilmer PC-565, D-Day Invasion, WWII, 1942 - 1948

  189. Peter DiCesare, US Army, 9th Infantry Division, 15th Engineer Battalion, Vietnam, 1966 - 1967

  190. Bartholomew J. Dunn, Staff Sergeant, US Army, 94th Infantry Division, Purple Heart

  191. Edward Szymanel, Sergeant, US Army, Americal Division, 21st Infantry Regiment, Vietnam, 1970

  192. William J. Babyak, Private First Class, US Army, 1963 - 1969

  193. Joseph E. Pudelko, US Army, 1959 - 1965

  194. David Abraham, Corporal, US Army, Company L, 407th Infantry Regiment, WWII, 1943 - 1946

  195. Vincent Fagnani, Sergeant, US Army, Operation Just Cause 1988 - 1989, Operation Desert Storm 1990 - 1991

  196. Arlindo Almeida, Command Sergeant Major, US Army, Iraqi Freedom, Bronze Star

  197. Burnell R. Chave Sr, US Army, 5th Infantry Division, WWII

  198. Terrence Hammer, Sergeant, US Army, 25th Infantry Division, Vietnam, 1968 - 1969

  199. Bernardino Marques, Corporal, US Army, 1st Infantry Division, 26th Infantry Regiment, WWII, 1940 - 1945, Bronze Star

  200. Lawrence G. Visconti, Private First Class, US Army, Vietnam, Killed In Action, May 2nd 1967

  201. Thomas J. Talarico, Specialist, US Army, Vietnam, 1966 - 1968

  202. Robert F. Simonelli, Specialist, US Army, 1956 - 1958

  203. Richard E. Erhardt, Petty Officer 3rd Class, US Navy, 1953 - 1957

  204. John F. Lynch, TEC 4, US Army, 764th Railway Shop Battalion, Military Police, WWII

  205. Francis J. Jugler, 1st Lieutenant, US Army, 166th AAA Gun Battalion, HQ Battery, Mediterranean Theater of Operations, WWII

  206. Alex Snopkoski, WWII, Killed In Action, Purple Heart

  207. Stanley S. Snopkoski, US Army, WWII

  208. Walter Snopkosky, Master Sergeant, US Army, WWII

  209. John Snopkowski, Sergeant, US Army, Army Medic, WWII

  210. Joseph Snopkowski, Corporal, US Army, WWII

  211. Peter Snopkowski, Private First Class, US Army, Americal Division, 198th Infantry Brigade, Vietnam

  212. Silvan J. Gleissner, US Army, 1844 Battery B, 90th Field Artillery, Korea

  213. Charles V. Penn, Captain, US Army, 25th Infantry Division, Vietnam, Killed in Action, Nov 29th 1969, Silver Star

  214. Richard Ehrhard, Technical Sergeant, US Army, 560th Tank Company, WWII

  215. Carl Gustafson, US Army, WWI

  216. George Henry Albert, Technician 3rd Class, Company A, 1759th Engineer Battalion, Asiatic Pacific Theater, WWII

  217. Richard David Riddle, Captain, US Air Force, 1958 - 1962

  218. Sylvester F. Natale, US Navy, WWII, 1944 - 1946

  219. Salvatore F. Natale, TEC 5, US Army, 1947 - 1948

  220. Robert F. Natale, Private, US Army Reserves, 1964 - 1968

  221. Michael F. Natale, Machinist's Mate, US Navy, Korea, 1953 - 1957

  222. Joseph P. Tomanic, Staff Sergeant, Air National Guard, 1963 - 1969

  223. Charles Guy Brown, Sergeant, US Army, 3rd Army, 80th Infantry Division, 319th Infantry Regiment, WWII

  224. Raymond Gannon, Interior Communications Electrician 2nd Class, US Navy, USS Pensacola, WWII

  225. Gary M. Costello, Lieutenant Colonel, Vietnam, 1967 - 1987

  226. Philip J. Colla, 1st Lieutenant, US Army, WWII, Korea

  227. Louis J. Colla, Private First Class, WWII

  228. Joseph G. Boccuzzi, Private, US Army, 101st Airborne Division, 1963 - 1965

  229. Anthony C. Cavo, Staff Sergeant, USMC

  230. Joseph Forbes, Sergeant, USMC, 2nd Battalion, 6th Marine Regiment, 2nd Marine Division, 1955 - 1958

  231. Richard W. Stanton, Gunner's Mate 1st Class, US Navy, Asiatic Pacific Theater, WWII, 1942 - 1945

  232. James J. Callahan, Specialist, US Army, 1964 - 1967

  233. Pat Roig Jr, Interior Communications Electrician 3rd Class, US Navy, USS Constant MSO 427, 1960 - 1964

  234. Mark A. Raymond, Specialist, Army National Guard, 1987 - 1994

  235. Earl S. Raymond, Specialist, US Army, Medical Division, Korea

  236. George W. Butkier, US Army, WWII, Purple Heart

  237. Robyn Raymond Carter, Technical Sergeant, US Air Force, Desert Storm, Operation Iraqi Freedom, Operation Enduring Freedom

  238. Henry Jacob Bishop, USMC, Vietnam

  239. Frank P. Romeo, Private, US Army, WWII

  240. Nicholas R. Michael, Sergeant, US Army, WWII

  241. Andrew D. DaCunha, Specialist, US Army, 58th Military Police Company, Iraq

  242. Emil C. Samuelson, Staff Sergeant, USMC, 5th Marine Division, Iwo Jima, WWII

  243. Nello J. Palma Sr, Private First Class, US Army, 4th Infantry Division, Combat Medic, Battle of the Bulge, WWII, 1943 - 1945

  244. Paul C. Halas Sr, Sergeant, US Army, 90th Infantry Division, Bronze Star, Purple Heart, WWII

  245. Myron C. Clark, Storekeeper 2nd Class, US Navy, USS Relief, WWII, 1942 - 1945

  246. William H. Mitchell Jr, Seaman First Class, US Navy, WWII, 1943 - 1945

  247. James F. Tita, Storekeeper 3rd Class, US Navy, WWII

  248. Merrill Robinson, 955th Field Artillery Battalion, US Army, Korea, Bronze Star

  249. Bernard Lapan, US Army, WWII

  250. Angelo R. Lucchesi, Private First Class, US Army, WWI

  251. William R. Lucchesi, Radioman Third Class, US Navy, WWII

  252. Albert S. Wasko, Master Sergeant, US Army, 1970 - 1996

  253. Benjamin Chianese, Army National Guard, 1982 - 2002

  254. David P. Jurenka, Lieutenant Colonel, US Army, 2nd Battalion, 41st Infantry Regiment (Mechanized), 2nd Armored Division; 2nd Battalion, 102nd Infantry Regiment, 26th Infantry Division; 43rd Infantry Brigade; 143rd Forward Support Battalion, 29th Infantry Division, 1979 - 2010

  255. Jack A. Barata, US Army, Signal Corp Photographer, 1954 - 1956

  256. Richard J. Antous Sr, US Navy, USS Charles Ware DD-865, WWII

  257. Rudolph Forte, Army Air Corps, Air Transport Command, WWII, 1941 - 1945

  258. Alteo Cassavechia, Staff Sergeant, US Army, WWII, 1940 - 1945

  259. John Durkin Jr, Electronic Technician 1st Class, US Navy, USS Permit SSN-594, 1962 - 1970

  260. Raymond Johnson Sr, Boatswain's Mate 2nd Class, US Navy, WWII, 1943 - 1949

  261. Donna L. Stevens, Staff Sergeant, US Air Force

  262. Armando Tarsi, US Army Air Corps, B-29 Radio Operator, Distinguished Flying Cross, WWII

  263. Peter T. Pardalis, US Army, 1st Infantry Division, 18th Infantry Regiment, Company B, European Theater, WWII, Purple Heart

  264. Steven Johnston, Captain, US Air Force, 1999 - 2005

  265. Peter P. Pastorok, Staff Sergeant, Radio Gunner, Army Air Forces, WWII, 1942 - 1945

  266. Stephen P. Fusek, Private First Class, US Army, WWII, 1942 - 1945

  267. George C. Hanna III, US Army, 1952 - 1954

  268. John Edmond, Machinist's Mate 2nd Class, US Navy, WWII, 1943 - 1946

  269. Vincent Iovino, Sergeant First Class, US Army, WWII, 1939 - 1945

  270. Benjamin Steinfeld, Private First Class, US Army, WWII, Killed In Action, April 1945

  271. John Steinfeld, Private First Class, US Army, 101st Airborne Division, WWII

  272. Joseph M. Goncalves, Corporal, US Army, WWII, Silver Star

  273. Richard Skidmore, Airman 1st Class, US Air Force, Korea, 1952 - 1956

  274. Franklyn B. Northrop, Staff Sergeant, US Army, 46th Infantry Americal Division, Company D, 5th Battalion, Vietnam, Bronze Star

  275. Robert J. Dunn, Staff Sergeant, US Army, 187th Airborne Regimental Combat Team, Korea, 1947 - 1952

  276. Leonel Enteado, US Army, WWII

  277. Celcio Enteado, US Air Force, Vietnam

  278. Walter E. Davis, Gunner's Mate 2nd Class, US Navy, USS Leary DD158, WWII

  279. Ernest M. Boynton, Petty Officer 3rd Class, US Navy, USS Kitty Hawk, CVA-63

  280. Fred A. Shook, US Army, WWII

  281. Dino J. Tarsi, Private First Class, US Army, WWII, 1942 - 1945

  282. Guido Gianfranceschi, Lieutenant, US Navy Surgeon, Korea, 1948 - 1955

  283. Jean P. Remond, Specialist, US Army, Vietnam, 1967 - 1968

  284. Thomas J. Miller, Hospital Corpsman 3rd Class, US Navy

  285. Thomas J. Coyle, Sergeant, 313rd Field Artillery Battalion, US Army, WWII, 1942 - 1945, Bronze Star

  286. Richard Cerrone, Corporal, US Army, Korea

  287. Arthur King Jr, US Army, 95th Infantry Division, WWII

  288. J. Burton Peeler, Sergeant, US Army, 104th Infantry Division, Battle of the Bulge, WWII, Purple Heart

  289. Raymond J. White, Staff Sergeant, Korea, 1950 - 1954

  290. Richard Clausing, Private First Class, US Army, 1953 - 1955

  291. Samuel Krizan, Private First Class, US Army, Korea, 1952 - 1953

  292. Stanley F. Kunicki, Sergeant, USMC, WWII, 1941 - 1945

  293. Leon M. King, Headquarters and Headquarters Company, United States Army Medical Command, US Army

  294. Alan F. Barney, Warrant Officer, US Naval Reserves, USS FDR CVA-42, 1959 - 1981

  295. Ben Jacobellis, Corporal, USMC, Okinawa 1945

  296. Eugene Tomanio, US Navy, USS Akutan AE13, WWII

  297. George N. Ayoub, Corporal, US Army, Korea, 1952 - 1954

  298. William J. Hertzog, US Navy, 1944 - 1946

  299. N. Joseph Lombardi, Aviation Ordinanceman 2nd Class, Aviation Turret Mechanic, US Navy, 1945

  300. Arthur "Frank" Johnson, 1st Marine Division, USMC, Korea, 1951 - 1952

  301. Salvatore A. Maggio, Private First Class, 34th Infantry Division, US Army, 1943 - 1945

  302. Louis J. Cacace, USMC, WWII, 1944 - 1945

  303. Richard Cacace, 3rd Recon Battalion, USMC, Vietnam, 1966 - 1967

  304. Donald F. Hue, Private First Class, 112th Gun Battalion, US Army, WWII, 1943 - 1946

  305. John H. Hill, Sergeant, USMC, Marine Medium Helicopter Squadron 363, UH34 Crew Chief, Vietnam, 1966 - 1967

  306. John B. Scalzo, Sergeant, US Merchant Marines, US Army, WWII, Korea

  307. Olof V. Nelson, US Army, European Theater, Battle of the Bulge, 1942 - 1945

  308. Frank J. Panetta, USMC, 1st Marine Division, Guadalcanal, Pelelui, 1942 - 1945

  309. Robert L. Hadden, US Army, Vietnam, 1968 - 1971

  310. Joseph Swiatek, USAF, 1965 - 1971

  311. John J. Andersen, US Navy, USS Sperry, 1966 - 1970

  312. Joseph F. Bachmann, Specialist, US Army, 1958 - 1960

  313. Miguel Rosa, Sergeant, Army National Guard

  314. Edward J. Skelly, Tec 5, Army Air Corps, 1835th Ordnance Company, WWII, 1943 - 1945

  315. John F. Douglas Sr, Private, USMC

  316. Albert J. Baldelli, Private First Class, US Army, 501st Military Police Battalion, WWII, 1941 - 1945

  317. Thomas J. Connolly, US Army

  318. Donald C. Butler Jr, US Army, 1st Calvary Division, Vietnam, 1970 - 1971

  319. Isaac F. Davis, Staff Sergeant, US Army, Asiatic Pacific Theater, WWII, 1941 - 1945

  320. Philip J. Lopresti, Sergeant, 2nd Infantry Division, Korea, 1951 - 1953

  321. Theodore F. Fallat Sr, US Navy, WWII

  322. Raymond A. Walling VFW Post 149

  323. Cleo Joseph, Past Post Commander, Veterans of Foreign Wars

  324. Fred Jones, Past Post Commander, Veterans of Foreign Wars

  325. Carmine Demici, Past Post Commander, Veterans of Foreign Wars

  326. James Gass, Past Post Commander, Veterans of Foreign Wars

  327. Robert L. Renda, Radioman Third Class, US Navy, USS Douglas H. Fox DD-779, Vietnam, 1965 - 1969

  328. Joseph A. Negri, Petty Officer Second Class, US Navy, WWII, 1943 - 1945, Korea, 1950 - 1955

  329. Edward J. Carvalho, Sergeant, US Army, Military Police, 1st Air Cavalry Division, Vietnam, 1967 - 1968, Bronze Star

  330. Francis Howley, Sergeant, US Army, Field Artillery, WWII

  331. Robert F. Herbst, USMC, 1st Marine Division, Guadalcanal, WWII, Korea

  332. Catherine Y. Herbst, Corporal, USMC, WWII, Telegraph Operator

  333. Daniel Skandera, USAF, WWII, Korea, Distinguished Flying Cross

  334. Emil Skandera, Seaman First Class, US Navy, USS Macon, WWII

  335. Michael Skandera, Captain, USAF, WWII

  336. Americo J. Tarsi, US Navy, USS Columbus CA-74, Pacific Fleet, WWII

  337. Thomas F. Skelly Jr, Watertender First Class, US Navy, USS Granville, Pacific Theater, WWII

  338. Marion Skelly Stilson, Sergeant, Womens Army Corps, 441st Counter Intelligence Detachment, Pacific Theater, WWII

  339. Kenneth E. Stilson Sr, Staff Sergeant, Army Air Corps, 17th Radio Security, Pacific Theater, WWII

  340. Kenneth E. Stilson Jr, 1st Lieutenant, USMC, 3rd Marine Division, Vietnam

  341. Devin T. Stilson, Captain, USAF

  342. Thomas F. Skelly III, Army Medic, 1st Air Cavalry, Vietnam

  343. Robert J. Tarsi, Corporal, USMC, Vietnam, 1963 - 1967

  344. Howard G. Morris Jr, US Navy,  USS Lasalle, WWII

  345. Ryan B. Land, Corporal, USMC, Afghanistan, 2009 - 2013

  346. Arthur S. Bennett, Major, Army Special Forces, Korea, Vietnam, 1952 - 1972

  347. Todd "TJ" Lobraico Jr, Staff Sergeant, USAF, 105th Security Forces Squadron, NYANG, OND/OEF, KIA, September 5, 2013

  348. Maurice J. Montesi, US Army, WWII, Bronze Star

  349. John Koperno, US Army, Korea, 1951 - 1953

  350. George A. Morris, US Navy, USS Cacapon, WWII

  351. Joseph Morris, Staff Sergeant, Army Air Force, WWII

  352. Edward V. Struski, Seaman Second Class, US Navy, WWII

  353. George L. Grenier, Sergeant, USAF, Korea, Guam, 1951 - 1955

  354. Walter M. Morris, US Navy, WWII

  355. Timothy Bourque, US Army, 67th Evacuation Hospital, Qui Nhon, Vietnam

  356. Peter P. Jurenka, Major, US Army, WWII, 1941 - 1946, USAR, 1946 - 1967

  357. John V. Jurenka, Sergeant, US Army, 313th Infantry, 79th Division, WWII

  358. Samuel J. Jurenka, Private First Class, US Army, 24th Armored Engineering Battalion, 4th Armored Division, WWII

  359. Vito E. Jurenka, Motor Machinist's Mate, US Navy, Submarine Service, WWII

  360. Robert J. Wilkinson, Sergeant, USMC, 3rd Battalion, 8th Marine Regiment, Lima Company, OIF/OEF, 2006 - 2010

  361. Matthew J. Wilkinson, USMA at West Point 2010, OEF, 2011 - 2014

  362. Donald Hambidge, US Navy, Aviation Machinist's Mate First Class, USS Santee, USS Cabot, WWII

  363. Hat City Detachment Marine Corps League, Chartered June 11, 1946

  364. William C. Lewis, US Navy, Special Warfare Group Seal Team, Navy Diver, Vietnam

  365. Charles W. Lewis, Staff Sergeant, US Army, 745th Tank Battalion, Omaha Beach, D-Day, Bronze Star, Purple Heart

  366. Richard Pimentel, US Navy, USS Wasp, WWII

  367. Charles L. Kittle, WWI, WWII

  368. Stephen P. Fako, US Navy, Vietnam, 1971 - 1973

  369. Russell T. Taylor Jr, Gunner's Mate Second Class, US Navy, USS Forrestal, USS Samuel B. Roberts, Vietnam, 1961 - 1969

  370. Constantine Strusky, US Army, WWII

  371. Joseph A. Mannion Jr, Sergeant, US Army, Korea

  372. Anthony N. Kaplanis, US Navy, USS Oklahoma City, WWII

  373. Gregory E. Wagner, USMC, Korea

  374. Gregory M. Wagner, US Navy, Chief Warrant Officer, 1983 - 2012

  375. Charles Miller, US Navy, Pacific Theater, WWII, Korea

  376. Ermesindo R. Raimundo, Technician Fifth Grade, US Army, 102nd Division Artillery, WWII, 1942 - 1946

  377. Michael P. Zenobia, US Army, Technician Fifth Grade, US Army, 192nd Field Artillery, WWII, 1940 - 1945

  378. Stephen Omasta, US Navy Seabees, 42nd Naval Construction Battalion, WWII, 1944 - 1946

  379. Joseph A. Strucky, Staff Sergeant, USAF, Squadron 3669, Korea, 1951 - 1955

  380. Danny M. Welch, Private First Class, USMC, 1st Battalion, 7th Marines, 1st Marine Division, Vietnam, 1966 - 1970, Bronze Star with "V" (Valor) Device, Navy Achievement Medal with "V" (Valor) Device, Three Purple Hearts

  381. John Pitcher, 82nd Airborne Division, Fort Bragg, 1979 - 1982

  382. Roland E. Willcox, Chief Petty Officer, US Navy Retired, Vietnam, 1955 - 1975

  383. Wallace Chicklinski, Fireman Second Class, US Navy, USS Oklahoma City, WWII

  384. Bruce MacIntyre, US Army, 192nd Field Artillery, 1990 -2000

  385. Matthew A. Orlando, US Army, Anzio-Italy-Africa, WWII

  386. Robert D. Baldwin, Staff Sergeant, US Army, WWII, 1944 - 1945, Purple Heart

  387. Joseph A. Ehrhard, Electronics Technician 2nd Class, US Navy, USS Dewey, 1961 - 1964

  388. Christian P. Ehrhard, Aviation Warfare Systems Operator 2nd Class, US Navy, USS Nimitz, Desert Storm, 1988 - 1993

  389. Evo J. Butera, Master Sergeant, US Army, 568th AAA Battalion, WWII

  390. Patrick R. Waldron, US Navy

  391. Edward E. Robbins, Private First Class, US Army, WWII, Bronze Star, Purple Heart

  392. Elbert Smith, Lieutenant, US Army, 1st Infantry, 1965 - 1968, Vietnam, 1967 - 1968

  393. Andrew Curr Jr, Dental Technician, US Army, 303rd Station Hospital, WWII

  394. John Curr, Private First Class, US Army, 801st Tank Destroyer Battalion, Company C, WWII

  395. Nelson R. Martins, USMC, 1999 - 2003, Iraq

  396. Thomas R. Mack, Specialist, US Army, 82nd Airborne Division, 1968 - 1970

  397. George E. Hope, Engineman 3rd Class, US Navy, USS Boston CAG1, 1964 - 1967

  398. Richard M. Hope, Specialist, US Army, Vietnam, 1970

  399. Thomas J. Evagash, Airman 1st Class, USAF, 1955 - 1959

  400. Jason Culbreth, US Navy, Master Ordinance Explosive Disposal Badge

  401. Harry M. Waldron, Coxswain, US Navy, WWII, 1942 - 1943

  402. Elmer W. Waldron, Electricians Mate First Class, US Navy, WWII, 1943 - 1944

  403. Francis Dillon, Sergeant, USMC, Vietnam, Purple Heart

  404. Richard Dillon, US Army, Korea, 1963 - 1964

  405. Michael D. Donnelly, USMC, Purple Heart, Vietnam Combat Medal, Vietnam Service Medal

  406. George K. Marcus Sr, Corporal, US Army, WWII, Korea

  407. Anthony J. Yakacki, Corporal, USMC, 4th Division, Iwo Jima, Purple Heart

  408. Clarence Godfrey, TEC5, US Army, 20th Armored Division, 1942 - 1946

  409. Val W. Curran, Commander, US Navy, Bosnia, Iraq, Kuwait, 1995 - 2007

  410. Richard C. Sterk, Seaman, Radioman Striker, US Navy, USS Robert H. McCard DD-822, 1956 - 1959

  411. Lewis Robertson, US Navy, Korean War

  412. Leslie Battles, Master Sergeant, US Air Force, WWII

  413. Virgil Quattrocchi, USAF, 97th Infantry, European Theater, WWII, 1943 - 1945

  414. Charles T. Bouab, Seaman First Class, US Navy, WWII, 1943 - 1946

  415. Toufik J. Bouab, Corporal, US Army, Company B Division, Battalion #1, WWI, 1918

  416. Mitchell B. Weston, Specialist, US Army, Military Police

  417. Joseph H. Sauer Jr, Corporal, US Army, Korean War

  418. Charles W. Tracey, Sergeant, US Army, Battery C, 69th AAA Gun Battalion, 1948 - 1952

  419. Pius W. Cesca, First Sergeant, US Army, WWII

  420. Alfred Emerito, US Army

  421. Charles Shadeed, US Army

  422. Christopher T. Dyer, Lance Corporal, USMC, CLR-25, 1st Battalion, 9th Marine Regiment, OEF 11-2, Afghanistan

  423. Christopher M. Burns, Brigadier General, US Army Special Forces, 2nd Battalion, 19th Special Forces Group (Airborne), Special Operations Detachment - Global, USSOCOM

  424. Ralph E. Herald, Senior Chief Petty Officer, US Navy, WWII, Korea

  425. Dorothy M. Herald, Storekeeper Chief Petty Officer, US Navy, WWII, Korea

  426. Stanley F. Rogalski, Fire Controlman First Class, US Navy, USS Varuna AGP-5, WWII, 1942 - 1945

  427. Walter G. Bittorf, WWII

  428. Clarke H. Fancher, Chief Carpenter's Mate, US Navy, WWII, 1942 -1945

  429. Jack Granja, USMC, Vietnam, 1967 - 1969

  430. John J. Hope, US Army, 1946 - 1947

  431. Howard L. Gleason, Sergeant, Army Air Corps, 8th Air Force, WWII

  432. Jerry M. Serino, Corporal, USMC, Vietnam

  433. James P. Meadows, Private First Class, US Army, Korean War, 1951 - 1952

  434. Charles H. Sengelen, Private First Class, US Army, 1964 - 1970

  435. Alfred Hambidge, US Army, Yankee Division, WWII

  436. Jennifer R. Tanner, Petty Officer Second Class, Electronic Warfare Specialist, US Navy, Vietnam, 1969 - 1973

  437. George Schofield, Medical Corps 8th Company, Connecticut Home Guard, WWI

  438. Starr C. Blauvelt, Sergeant, Fourth Regiment, Connecticut Home Guard, WWI

  439. Thomas C. Blauvelt, Corporal, Fifth Army, 204th Field Artillery, Korea

  440. Barbara L. Blauvelt, Airman Second Class, USAF, Air Defense Command, Korea

  441. Liberty W. Campbell, First Lieutenant, Army Nurse Corps, WWII

  442. Leroy F. Sasse, First Lieutenant, 3rd Army Engineer, WWII

  443. Donald S. McDonald, US Army, Signal Corps, Okinawa, WWII

  444. Kenneth C. Altberg, Staff Sergeant, US Army, OIF/OEF

  445. John "Jack" Gallogly, Sergeant, US Army, 1968 - 1970

  446. Patrick C. Sheiffele, Corporal, USMC, 2008 - 2013

  447. Thomas Presnell, US Army, Vietnam, 1968 - 1970

  448. Thomas Presnell, US Navy, USS Essex, WWII, 1942 - 1945, Purple Heart

  449. Louis J. Russo, Staff Sergeant, US Army, WWII, 1941 - 1945

  450. John "Buzz" Hogan, Lance Corporal, USMC, Company B, 1st Battalion, 26th Marine Regiment, Vietnam, 1968 - 1969

  451. George F. Lynch, US Navy, USS Arkansas, WWII, 1943 - 1946

  452. Norman Winnerman, Airman First Class, USAF, Korea, 1953 - 1957

  453. Mons S. Sjaastad, Post Chaplain, Veterans of Foreign Wars

  454. Joseph Doucette, Past Post Commander, Veterans of Foreign Wars

  455. Ryan A. Maher, Airman First Class, USAF, 377th Security Forces Squadron

  456. William E. Grandison, Private First Class, US Army, 563rd AAA AW BN, WWII, 1942 - 1946

  457. Matthew D. Lynch, 1st Lieutenant, USMC, 2nd Battalion, 5th Marine Regiment, 1st Marine Division, OIF, KIA, October 31, 2004

  458. Joseph C. Moffa, Staff Sergeant, US Army, 1948 - 1952

  459. John A. Cortese, USMC, WWII

  460. Peter J. Molinaro, Technician Fifth Grade, US Army, 142nd Ordnance Company, WWII, 1943 - 1945

  461. Milton J. Barrett, Seaman Second Class, US Navy, WWII

  462. Donald R. Torcaso, Corporal, USMC, Korea

  463. John N. Devito Jr, Captain, US Army, Vietnam, 1969 -1970, Bronze Star

  464. John A. Mishico, Sergeant, US Army, 9901st TSU-SGO, Korea

  465. John R. Bigham III, Sergeant Major, US Army, 101st Airborne, 1975 - 1995

  466. Irving D. Bigham, Corporal, USAF, 21st Fighter Group, WWII, 1942 - 1946

  467. Donald M. Basso Sr, Private First Class, US Army, Korea

  468. Andrew V. Repko Sr, Boatswain's Mate Third Class, US Navy, Korea

  469. Joseph P. Piskura Sr, Seaman, Gunner's Mate Striker, US Navy, Korea

  470. Robert S. Marticello, Gunner's Mate, US Navy, USS Ajax, USS LST 684, Iwo Jima, Okinawa, Guam, WWII, 1943 - 1946

  471. William F. Norton, Private First Class, USMC, Vietnam, 1963 - 1969

  472. Adam Robertine, Private First Class, US Army, Pacific Theater, WWII

  473. Stewart A. Reinhold Sr, Coxswain, US Merchant Marines, WWII, 1942 - 1945

  474. Peter Robertine, Builder Third Class, US Navy Seabees, Vietnam, 1968 - 1972

  475. Clarence Beers, Sergeant, US Army, WWII, 1943 - 1946

  476. Jeffrey W. Grotts, Specialist, US Army, Vietnam, 1969 - 1970

  477. Sebastian V. Francisco, Sergeant First Class, US Army, Korea, 1951 - 1953

  478. Manuel V. Botelho, Corporal, US Army, 1st Division, WWII, 1941 - 1945

  479. Brandon M. Botelho, Sergeant, 2nd Light Armored Reconnaissance Battalion, USMC, OIF-OEF, 2002 - 2006

  480. David M. Opotzner, US Coast Guard, USCGC Hamilton, Vietnam, 1967 - 1971

  481. Gary W. Ballard, Warrant Officer, US Army, 101st Airborne Division, Vietnam, 1970 - 1971

  482. Nicholas W. Stroz, US Navy, 1963 - 1967

  483. Robert K. Reynolds, Major, US Army Air Corps, 1942 - 1968

  484. Patrick R. Tinsley, Staff Sergeant, US Army Rangers

  485. Charles W. Plumer Jr, US Navy, USS Cassin Young 793, Korea

  486. James H. Trowbridge, USCG, USS Joseph T. Dickman, WWII, 1942 - 1945

  487. Lois H. Trowbridge, Army Air Corps, Womens Army Corps, WWII, 1943 - 1945

  488. Michael P. DeBonis, USAF, Senior Master Sergeant, 1953 - 1974

  489. Edward D. Westerfield, Staff Sergeant, USAF, 320th Bomb Wing, Vietnam

  490. Edward Westerfield, US Merchant Marine, USS Leviathan, WWI

  491. Earl Norem, Staff Sergeant, US Army, 10th Mountain Division, 85th Infantry Regiment, WWII, 1943 - 1945

  492. William Duncan, Staff Sergeant, US Army, 10th Mountain Division, 86th Infantry Regiment, WWII, 1943 - 1946

  493. Donald J. Cunha, Corporal, USMC, 1st Marine Division, KIA, Korea

  494. Alfonso P. Trocola, Private First Class, US Army, WWII, Purple Heart

  495. Robert Wirag, Corporal, US Army, WWII, 1943 - 1946

  496. Roger Rua, Corporal, USMC, Military Police, 3rd Marine Logistics Group, 9th Engineer Support Battalion, Afghanistan, OEF, Purple Heart

  497. Alfred Nutting, Staff Sergeant, US Army, 7th Infantry Division, Korea

  498. Walter J. Mc Ilravy, US Army, WWII

  499. Timothy Schoen, Sergeant, USMC, Iraq

  500. Jack D. Garamella, Army National Guard, 1969 - 1975

  501. Leroy S. Sipe, TEC5, US Army, WWII, 1943 - 1945

  502. Burton H. Violette, TEC5, US Army, WWII, 1942 - 1945

  503. Raymond R. Barrett, Sergeant, US Army, WWII, 1942 - 1945

  504. Paul L. Holick, Private First Class, US Army, WWII

  505. Daniel A. Garamella, Chief Specialist, US Navy, Asiatic-Pacific Theater, WWII, 1942 - 1945

  506. Theodore R. Treadwell, Lieutenant Senior Grade, US Navy, Southwest Pacific Theater, Commanding Officer, SC-648, WWII

  507. Arthur J. Leach, Technical Sergeant, US Army, 516th Military Police Battalion, WWII, 1942 - 1945, Bronze Star

  508. John R. Schroeder, Radarman Second Class, US Navy, USS Lofberg DD759, Vietnam, 1966 - 1970

  509. Angelo Colacicco, Staff Sergeant, USMC, Korea

  510. David E. Wells, Private First Class, US Army, Korea, 1954 - 1956

  511. Gregory J. Guida Sr, Airman First Class, USAF

  512. Peter A. Bartholomew, USAF, 1975 - 1979

  513. Alan Sibbitt, USAF, 1962 - 1967

  514. Jimmy Vivas, Specialist, US Army, 94th Regional Readiness Command, OIF, 2003 - 2004

  515. David S. Friedman, Technician 4th Grade, US Army, Headquarters Command, ETOUSA, WWII, 1942 - 1945

  516. Michael Pascuzzi, Western Pacific Amphibious Construction Battalion One, US Navy Seabees, WWII 

  517. Lowell F. Fisher, Sergeant, US Army, Vietnam, 1967 - 1969

  518. Michelle K. Cattuti, Corporal, USMC, Operation Desert Storm, 1988 - 1992

  519. Paul A. Johnson, Builder Heavy Second Class, USNR, Mobile Construction Battalion 7 and 58, Vietnam, 1963 - 1967

  520. Frank J. Deeb, Corporal, US Army, WWII, 1942 - 1945

  521. Andrew R. Deeb, Specialist 5th Grade, US Army, 1963 - 1966

  522. Brian F. Whalen, Sergeant First Class, US Army, 1962 - 1982

  523. Frank E. Whalen, US Navy, WWI, 1917 - 1918

  524. Gilbert L. Clock Sr, Private, 27th CT Volunteer Infantry, Civil War, 1862 - 1863

  525. Pasco Roman, Private First Class, US Army, WWII

  526. Thomas P. Roman, Specialist 5th Grade, US Army, Vietnam, 1968 - 1969

  527. Alfons C. Strijdonk, 2nd Armored Division, US Army, 1964 - 1966

  528. Arthur F. Najamy, 2nd Armored Division, US Army, European-African-Middle Eastern Theater, 1941 - 1946

  529. William A. Hentschel, Airman First Class, USAF, Strategic Air Command, 1961 - 1967

  530. Michael J. Calorossi, Sergeant, US Army, 199th Light Infantry Brigade, Vietnam

  531. Linas K. Venclauskas, Senior Master Sergeant, USAF, 103rd Fighter Wing, OEF

  532. Larry L. Sharp, Quartermaster Third Class, US Navy, USS Purdy DD734, 1955 - 1959

  533. Paul S. Kubisek, Private First Class, US Army, WWII

  534. Edward M. Kubisek Sr, Private First Class, US Army, WWII

  535. Gerald W. McKinley, Lieutenant Junior Grade, US Navy, Vietnam, MIA March 31, 1965

  536. John M. Joudy, Gunnery Sergeant, USMC, OEF-OIF, 1983 - 2010

  537. Eugene P. O'Gull, US Army, Korea

  538. Alfred Gibbs, US Navy, USS Petrel ASR-14

  539. Julius Demo, Seaman 3rd Class, US Navy, WWII, 1944 - 1946

  540. William Jimenez, US Army, 1953 - 1955

  541. Edward W. Fusek Sr, Staff Sergeant, Army Air Corps, WWII, 1943 - 1946

  542. Gerard T. Smith, 1st Lieutenant, USMC, Vietnam, 1967 - 1969, Bronze Star, Purple Heart

  543. A. Edward Lubus, Technical Sergeant, USMC, Pacific Theater, WWII, 1942  - 1946

  544. Emile G. Buzaid III, Captain, US Army, 52nd Engineer Battalion, OIF, 2000 - 2005

  545. Felipe S. Buzaid, Captain, US Army AG, 18th Military Police Brigade, OIF, 2007 - 2008, 3-1 Aviation Helicopter Assault Battalion, OIF, 2010 - 2011

  546. Michael Aberisk, Pharmacist's Mate 1st Class, US Navy, WWII, Korea

  547. Charles T. Gartland, Sergeant, USMC, Vietnam, 1967 - 1971

  548. Theodore F. Fallat Jr, Master Sergeant, USAF, 1963 - 1988

  549. Robert H. Burgess, US Army, WWII

  550. James F. Gaboardi, Seaman Second Class, US Navy

  551. Patrick Foley, Co. I 3rd Conn. Infantry, Co. E 12th Conn. Infantry, Civil War

  552. Jack Sikora, Captain, USAF, 553rd Reconnaissance Wing, 1968 - 1969 

  553. James B. Zustin, Specialist 4th Class, US Army, Vietnam, 1968 - 1970

  554. Kenneth R. Mahon, Sergeant, US Army, Korea, POW/MIA

  555. Carlos Mulvey Jr, Sergeant First Class, US Army, Japan, Korea, National Guard, 1948 - 1983

  556. Raymond H. Davis, US Army, Technician 5th Grade, 43rd General Hospital, WWII

  557. Bruce A. Sweet, US Army, Specialist 5th Class, Vietnam, 1968 - 1971

  558. Edward P. McGee Jr, Private, US Army, 331st Infantry Regiment, 83rd Infantry Division, WWII, KIA 7-28-44, Purple Heart

  559. Herbert Bonner, TEC5, US Army, 28th Quartermaster Company, WWII, 1943 - 1945

  560. Edward J. Flynn, TEC5, US Army, 137th Infantry Regiment, 35th Infantry Division, WWII, 1943 - 1945

  561. Peter J. Cronin, US Navy, WWII, 1943 - 1945

  562. Douglas J. Godfrey, US Army Air Corps, WWII

  563. Dominick Chiappetta, Private First Class, US Army, Battalion C, 115th Field Artillery, WWII, 1943 - 1945

  564. Steven A. Cognato, Petty Officer 3rd Class, US Navy, USS Columbia SSN-771

  565. Andrew Jay Woods Jr, Sergeant, USMC, 2nd Radio Battalion, 1967 - 1971, Staff Sergeant, USAR, 826th Military Intelligence Battalion, 1973 - 1976

  566. Andrew Jay Woods, Chief Warrant Officer, USAF, WWII, Korea, Vietnam

  567. Wilmer Boyer, Commissaryman 2nd Class, US Navy, USS Saratoga CVA60, 1958 - 1962

  568. John E. Falvo, Private First Class, US Army, 103rd Ambulance Company, 26th Division, American Expeditionary Forces, WWI

  569. Frank E. Johnston, Corpsman 2nd Class, US Navy, Vietnam, 1970 - 1976

  570. Milton A. Haitsch, US Army Air Forces, WWII

  571. Alwin P. Haitsch, US Army, WWII

  572. William L. Parmelee, US Army, WWII

  573. James Jay Chalmers Sr, USMC, Korean War

  574. Frank J. Adams, Master Chief Petty Officer, US Navy, Korea, Purple Heart

  575. G. Philip Stone, Motor Machinist's Mate 2nd Class, US Navy, WWII

  576. Malcolm L. Mescall, Petty Officer, US Navy, USS Newport News, 1954 - 1958

  577. Kenneth Violette, Interior Communications Electrician Petty Officer 3rd Class, USNR, USS George K. MacKenzie, Vietnam, 1967 - 1969

  578. Christopher S. Torres, Corporal, USMC, 3/2 Weapons Company, Combined Anti-Armor Team Platoon, Iraq

  579. Thomas P. Kelly, Private First Class, US Army, Korea, 1953 - 1955

  580. Peter J. Jeffrey, Lt Colonel, USMC, 1999 -

  581. Peter J. Jeffrey, Captain, USMC, 1971 - 1977

  582. John Fusek Jr, Corporal, US Army, WWII

  583. Chester J. Chelso, Private First Class, USMC, 22nd Marine Regiment, 6th Marine Division, WWII, KIA July 21, 1944

  584. Charles P. Chelso, US Army, 4th Armored Division, WWII

  585. Joseph P. Chelso Sr, US Army, WWII

  586. George E. Chelso Sr, Lance Corporal, USMC, 1961 - 1963

  587. William G. LaJoie, Specialist 4th Class, US Army, Vietnam, 1969 - 1970

  588. George R. Lubus, Private First Class, US Army, Korea, 1950 - 1952

  589. Opal Hart-Lubus, Seaman Second Class, Us Navy Waves, WWII, 1944 - 1945

  590. Raymond Lubus, Corporal, US Army, 1954 - 1956

  591. Robert Reale, Corporal, USMC, Desert Storm, 1988 - 1992

  592. Antonio Reale, Staff Sergeant, USAF, Korea, 1952 - 1956

  593. Thomas F. Hibert, US Navy, USS Franklin D. Roosevelt CVA-42, 1956 - 1960

  594. Antonio Xavier, Specialist 4th Grade, US Army, 4th Armored Division, 1959 - 1965

  595. Bernard J. Erdmann, Boatswain's Mate Second Class, US Navy, WWII

  596. Joseph S. Gabriele, US Army, WWII

  597. Harry F. Resner, Technical Sergeant, US Army, WWII

  598. William V. Talmadge, Petty Officer Second Class, US Navy, WWII

  599. Henry J. Wojcik, Private First Class, US Army, 52nd Armored Infantry Battalion, 9th Armored Division, WWII, 1942 - 1945

  600. Robert A. Gore Jr, Private First Class, US Army, 1959 - 1961

  601. Nicholas Miller, Crewman, US Army, 3rd Battalion, 4th Field Artillery Regiment, 1967 - 1969

  602. Carl M. Susnitzky, USAF Medical Service Corps, 1953 - 1966

  603. Francis B. Carlo, Radioman 2nd Class, US Navy, USS Rockwell, WWII, 1944 - 1946

  604. William J. Shepard, Aviation Ordnanceman 3rd Class, US Navy, 1945 - 1946

  605. John F. Shepard, Specialist Fifth Grade, 313th Army Security Agency Battalion, US Army, Vietnam Era, 1974 - 1980

  606. Frederick Carlo, Seaman First Class, US Navy, USS South Dakota, WWII

  607. Michael A. Carlo Jr, Seaman First Class, US Navy, USS Laffey DD-724, WWII, 1941 - 1945

  608. Bernard E. Carlo, US Navy, Korea, Vietnam, 1952 - 1975

  609. James Carlo, Private First Class, US Army, 243rd Field Artillery Battalion, WWII, 1944 - 1945

  610. Ann Marie Carlo, US Naval Reserve, WAVE, WWII

  611. Gerald A. Hebert, US Navy, USS Enterprise, 1966 - 1970

  612. Robert F. McDevitt, Shipfitter First Class, US Navy, WWII

  613. Richard J. Neville, Private First Class, US Army Air Force, WWII

  614. Michael J. Kilmartin, Captain, USMC, 1st Combat Engineer Battalion, Afghanistan

  615. James M. Kilmartin, Corporal, USMC, 1st Marine Brigade, Vietnam

  616. Antonio Lipsi, US Army, WWI

  617. Mark D. Boughton, Sergeant, USAR, 76th Infantry Division, 1983 - 1989

  618. Joseph E. Warner, Constructionman, US Navy Seabees, Mobile Construction Battalion 53, Vietnam, 1966 - 1969

  619. Anthony E. Yakacki, Sergeant, US Army, 94th Army Reserve Command, 1968 - 1974

  620. John K. Barchi, US Army Air Corps, WWII, 1942 - 1945

  621. Kenneth F. Fuller, Corporal, US Army, WWII, 1942 - 1946

  622. Paul K. Fuller, Sergeant, USAF, Vietnam, 1970 - 1973

  623. Joseph M. Mahoney, Sergeant, USMC, 1964 - 1968

  624. Francis X. Paquette, Private, US Army, 336th Engineer Combat Battalion, WWII

  625. Vincent T. Ginty, US Army, WWII

  626. James J. Ginty, US Army, WWII

  627. Christopher J. Arconti, Sergeant, USMC, 2014 - 2019, Afghanistan

  628. Sheila M. Pereira, Corporal, US Army, 2nd Infantry Division, 2003 - 2004, 101st Airborne Division, OIF, 2005 - 2006

  629. Richard D. Cianci, Staff Sergeant, USAF, Vietnam, 1965 - 1969

  630. William J. Hennessey, Private First Class, US Army, WWII

  631. Frederick Nazzaro, Airman 1st Class, USAF, 1962 - 1967

  632. William Nazzaro, Able Bodied Seaman, US Merchant Marines, WWII, 1942 - 1945

  633. Frank J. Critelli, Storekeeper 3rd Class, US Navy, WWII

  634. Peter J. Kennedy, Lieutenant Junior Grade, US Merchant Marine, WWII

  635. Charles Conklin, Private First Class, US Army, WWI, 1917 - 1919

  636. William Q. Piccinini, Private First Class, US Army, WWII, 1945 - 1946

  637. Joseph A. Brunelli Sr, Sergeant, USAF, 1946 - 1949

  638. Paul O. Schlemmer, Storekeeper 3rd Class, US Navy, Vietnam, 1960 - 1967

  639. Walter Goodman, Radioman 2nd Class, US Naval Amphibious Forces, WWII

  640. Lawrence L. Goodman, Second Lieutenant, Army Air Corps, European Theater, WWII

  641. Phillip M. Curran, Chief Warrant Officer 5, US Army, Special Agent CID, 1993 - 2019

  642. Silvan J. Gleissner, Sergeant, USAF, 1978 - 1982

  643. Silvan J. Gleissner, Corporal, US Army, 301st Supply, WWI

  644. James A. Ryan, General, US Army, Indian Wars, Spanish-American War, Filipino-American War, WWI, 1890 - 1919

  645. Michael Wright, US Army, Vietnam, 1966 - 1968

  646. Edward McDermott, USMC, Purple Heart

  647. Dennis Taylor, USMC, Purple Heart (Posthumous)

  648. Donald Butera, US Army, 1966 - 1972

  649. David M. Boyer, Electrician's Mate Second Class, US Navy, USS Gato SSN-615, 1985 - 1991

  650. Joseph Gatto, USAF, Korea, 1952 - 1956

  651. George W. Covill Jr, Airman First Class, USAF, Vietnam

  652. Donald Raymond Sr, Sergeant, US Army, Vietnam, Purple Heart

  653. William J. Teicholz, Specialist, US Army National Guard, 143rd Military Police Company, OEF, Afghanistan, 2008 - 2020

  654. Gregory W. Katzing, Staff Sergeant, USAF, 351st Security Police Group, 1972 - 1980

  655. Edward J. Silvia, Radioman Third Class, US Navy, 1943 - 1945

  656. Michael L. Losito, Staff Sergeant, USMC, 1942 - 1946

  657. Michael J. Esposito Sr, US Army, 1969 - 1970

  658. Thomas R. Petruno, US Army

  659. William E. Petruno Jr, US Navy

  660. Daniel C. Keller, US Navy

  661. Leonard W. Silva Jr, Specialist, US Army, 3rd Armored Division, 503rd Military Police Company, 1962 - 1965

  662. Leonard W. Silva, Sergeant, Army Air Corps, 234th AAF Base Unit, WWII, 1943 - 1945

  663. John "Jack" H. Lauf, Chief Radioman, US Navy, WWII, 1942 - 1945

  664. Walter A. Lauf, Technician 5th Grade, US Army, WWII, 1944 - 1946

  665. Robert E. Lauf, Radioman Second Class, US Navy, WWII, 1943 - 1946

  666. William J. Lauf, Master Sergeant, US Army, WWII, 1943 - 1946

  667. Dennis N. Michael, Specialist, US Army, 196th Infantry Brigade, Vietnam, 1969 - 1970, Bronze Star Medal with "V" (Valor) Device and 2 Oak Leaf Clusters, Purple Heart and 2 Oak Leaf Clusters.

  668. Fred F. Cole, Water Tender 2nd Class, US Navy, WWII, 1943 - 1946

  669. Edward W. Cole, Sergeant, Army Air Force, WWII, 1942 - 1946

  670. Charles H. Cosgrove, First Sergeant, US Army, WWII

  671. Bernard V. Navarra, Sergeant, USMC, Vietnam, Purple Heart

  672. Steven M. Navarra Sr, US Army, Cold War

  673. George K. Shadeed, US Army, WWII

  674. Edward G. Shadeed, USAF, Vietnam Era

  675. Michael W. Raymunt, Sergeant, USMC, 2nd Battalion, Vietnam, 1966 - 1970

  676. James L. Kellerman, Sergeant First Class, US Army, Combat Engineer, 1958 - 1979, Purple Heart

  677. James O. Kellerman, Sergeant, US Army, Military Police, 1984 - 1992

  678. Matthew A. Orlando, Corporal, US Army, 34th Infantry Division, WWII, Italian Campaign, 1943 - 1945

  679. Bryan P. Shapiro, Senior Airman, USAF, 341st Security Forces Group, 1992 - 1996

  680. Jason W. Wade, Staff Sergeant, USAF, 375th Intelligence Squadron

  681. Fred "Ricky" Otto, Specialist, US Army, Korea, 1953 - 1955

  682. Frederick L. Gantert, Technician 4th Grade, US Army, WWII, 1942 - 1945

  683. William F. Gleissner, Sergeant, US Army, 224th Infantry Regiment, Korea